



Громовідвід
Гроза - це надзвичайно красиве атмосферне явище, при якому всередині хмар виникають розряди, які супроводжуються громом і блискавкою. Гроза відноситься до одних з найнебезпечніших для людини природних явищ, за кількістю зареєстрованих смертельних випадків тільки повені призводять до більших людських втрат. Одночасно на землі діє близько півтори тисячі гроз, середня інтенсивність розрядів оцінюється як 46 блискавок на секунду. Грози в Україні трапляються навіть у зимові місяці. Матеріальний збиток, що наноситься блискавками, оцінюється понад 1 млрд. дол. США.
Інструкція для встановлення громовідводу:
Удари блискавок вражають все, що хоч трохи піднімається над травою або чагарником. Відповідно до народних повір'їв, під час грози не можна ні співати, ні свистіти. Але, щоб ваш будинок був справді захищеним від блискавки, необхідно встановити на ньому громовідвід.
Найпростіший громовідвід складається з трьох зв'язаних між собою частин:
- блискавкоприймач
- струмовідвід
- заземлювач
На сьогоднішній день облаштування громовідводу на Україні монтується згідно ДСТУ Б 2.5-38:2008, згідно з п.6.3.3. Для цивільних об'єктів блискавкоприймачами можуть бути такі конструктивні елементи будівель, як металеві елементи водостічних труб, металеві прикраси даху, паркани. Відповідно, флюгер також може розглядатися як блискавкоприймач.
Схема облаштування громовідводу:
- блискавкоприймач
- з'єднувач блискавкоприймача і металевого даху
- опуск по даху
- дах
- вертикальний опуск
- з'єднувач заземлювачів
- заземлювачі (два або три стержня, довжиною не менше 2 метрів, з'єднані між собою електрозварювальним швом з'єднувачем
Придбати в 1 клік
